Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Za dwa miesiące rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Ale w kwietniu i maju mamy dla Was w Chederze kilka pięknych wydarzeń, które przygotują Was do Festiwalu.
+ więcej
The Machers zapraszają na warsztaty kreatywne z Natalią Martini, autorką projektu Bronowickiego Archiwum Społecznego, która pokaże nam jak samodzielnie stworzyć społeczne archiwum fotograficzne.
+ więcej
Ruszamy z nowym programem! Przed nami 6. urodziny Cheder Cafe. A w marcu - cykl bardzo ciekawych wydarzeń różnej maści.
+ więcej
Stwórzmy razem Album Rodzinny - fotograficzną opowieść o Kazimierzu w oparciu o prawdziwe rodzinne zdjęcia! Włączcie się do akcji i podzielcie się fotografiami z życia Kazimierza! Spotkanie organizacyjne: 17 grudnia 2014, godz. 18.00.
+ więcej
Zapraszamy na chanukowe warsztaty nowego designu żydowskiego. 18 grudnia, czwartek, godz. 18.00
+ więcej
Raphael Roginski wraca do Chederu ze swoim najnowszym projektem muzycznym. 28 listopada, godz. 20.00
+ więcej
Kuchnia to dla nas pyszne jedzenie, ale i kultura kulinarna, czyli warsztaty i wspólne gotowanie. Gotowanie zbliża ludzi, uczy szacunku, budzi emocje, edukuje. Nasze menu oparte jest na wielkiej fascynacji nowoczesną kuchnią izraelską i kulturą żydowską z całego świata. Nasze kulinarne akcje to zaproszenie do wspólnego działania w naszej kuchni. Przyjdźcie do nas i smakujcie! 16 listopada, godz. 17.00
+ więcej
Zapraszamy do Chederu na nowe wydarzenia. Zaczynamy już 4 listopada.
+ więcej
Festiwal Josepha Conrada zaczyna się 20 pażdziernika. W tym roku program niezwykle imponujący - Paul Auster, Etgar Keret, Boris Akunin, Raja Shehadeh - by wspomnieć tylko kilku zaproszonych gości. Dzięki współpracy z Festiwalem w Chederze będziemy gościć izraelskiego pisarza - Etgara Kereta - na kolacji!
+ więcej
Zapraszamy na wyjątkowy koncert. 24.05.2014, godz. 20.00
+ więcej
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Pawłem Smoleńskim. 9 kwietnia o godz. 19:00. Rozmowę poświęconą książce "Oczy zasypane piaskiem" poprowadzi Janusz Makuch.
+ więcej
Helena Czernek – twórczyni marki Mi Polin. Z Polski, projektuje przedmioty zwane judaikami w całkowicie nowoczesny sposób, wpisując się tym samym w nurt nowego designu. Czym jest żydowski design? Czy istnieje styl żydowski w projektowaniu? 27 i 28.03, godz. 18.00
+ więcej
16.03.2014, godz. 18.00. Kuchnia to dla nas pyszne jedzenie, ale i kultura kulinarna, czyli warsztaty i wspólne gotowanie. Gotowanie zbliża ludzi, uczy szacunku, budzi emocje, edukuje. Nasze menu oparte jest na wielkiej fascynacji nowoczesną kuchnią izraelską i kulturą żydowską z całego świata. Nasze kulinarne akcje to zaproszenie do wspólnego działania w naszej kuchni. Przyjdźcie do nas i smakujcie!
+ więcej

więcej
^ powrót