Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Festiwal Josepha Conrada zaczyna się 20 pażdziernika. W tym roku program niezwykle imponujący - Paul Auster, Etgar Keret, Boris Akunin, Raja Shehadeh - by wspomnieć tylko kilku zaproszonych gości. Dzięki współpracy z Festiwalem w Chederze będziemy gościć izraelskiego pisarza - Etgara Kereta - na kolacji!
+ więcej
Zapraszamy na wyjątkowy koncert. 24.05.2014, godz. 20.00
+ więcej
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Pawłem Smoleńskim. 9 kwietnia o godz. 19:00. Rozmowę poświęconą książce "Oczy zasypane piaskiem" poprowadzi Janusz Makuch.
+ więcej
Helena Czernek – twórczyni marki Mi Polin. Z Polski, projektuje przedmioty zwane judaikami w całkowicie nowoczesny sposób, wpisując się tym samym w nurt nowego designu. Czym jest żydowski design? Czy istnieje styl żydowski w projektowaniu? 27 i 28.03, godz. 18.00
+ więcej
16.03.2014, godz. 18.00. Kuchnia to dla nas pyszne jedzenie, ale i kultura kulinarna, czyli warsztaty i wspólne gotowanie. Gotowanie zbliża ludzi, uczy szacunku, budzi emocje, edukuje. Nasze menu oparte jest na wielkiej fascynacji nowoczesną kuchnią izraelską i kulturą żydowską z całego świata. Nasze kulinarne akcje to zaproszenie do wspólnego działania w naszej kuchni. Przyjdźcie do nas i smakujcie!
+ więcej
15.03.2014. 5. urodziny i do tego w Purim?! Nie może być spokojnie, normalnie, bez ekscesów. Na tę szczególna okazję zaprosiliśmy Finztiego, lidera zespołu Monti Fiori z Tel Awiwu, który do granic możliwości rozbujał publiczność i barkę na 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej w roku 2013. Fintzimeister czyli Itamar Fintzi - muzyk, producent i DJ z Tel Awiwu.
+ więcej
Taki wieczór już się nie powtórzy. Zadamy o Wasze podniebienia, dotrzymamy Wam towarzystwa, zaoferujemy starannie dobrane wina do pięknych i smacznych potraw inspirowanych kuchnią Izraela. 9 marca, (niedziela), godz. 19.00
+ więcej
Wykład / prezentacja: Polski kibuc - Kibuc Grochów. Maria Cieśla, Agata Maksimowska. 21.02.2014, piątek, godz. 18.00
+ więcej
MuLaKuŻ to przekraczanie granic. Co więc powiecie na kołysanki w jidysz w wykonaniu wokalistki Babadag, z użyciem elektroniki, loopstation i innych zabawek? 22.02, 20.00
+ więcej
Od lutego do kwietnia w naszym Salonie usłyszycie wiele ciekawych wykładów. Zaczynamy prowokacyjnie! Zapraszamy na spotkanie z heretykiem i wielbicielem muzyki żydowskiej - Januszem Makuchem. Klezmer is dead? 6 lutego, godz. 18.00!
+ więcej
Nowy program w Chederze to wiele wydarzeń edukacyjnych, koncerty, wykłady i warsztaty. Same nowości!
+ więcej
Porzućcie stereotypy i klisze – jidysz to nie jest język przeszłości. Jidysz to wciąż rozwijający się, mówiony język, którym mówią coraz młodsi ludzie. Usłyszysz go na ulicach Brooklynu, East Village, w Jerozolimie, Tel Awiwie ale i w Krakowie. Współczesny język jidysz wyraża wszystko co aktualne, niosąc jednocześnie wiele sensów i znaczeń kulturowych związanych z Żydami mieszkającymi w Polsce i całej Europie Wschodniej, od Warszawy po Berlin. Poznajcie obecnie jeden z najmodniejszych języków świata.
+ więcej
Czas na zmierzenie się z prawdziwym tekstem. Nadchodzi Purim, więc zapraszamy do uczestniczenia w kursie czytania i pisania po hebrajsku. Pierwsze zajęcia już 10 lutego!
+ więcej

więcej
^ powrót